„Deti. Dnes je švrtok!“

„Áno mami, vieme, dnes máš opletačky.“

„Presne tak, teším sa na to celý týždeň.“

Rodine rýchlo nachystám večeru a zbalím si svoj rozštrikovaný projekt do tašky a poď ho. Idem si oddýchnuť medzi žienky s rovnakým tvorivým naladením. Ešte som za dverami a už počujem, ako sa žienky chytľavo smejú. Dobrá nálada je vstupenkou. A keby som aj mala deň blbec, veľmi rýchlo sa to zmení. 

Na klube sa stretávame už deväť rokov. Niektoré žienky sú tu stálice. Niekedy  príde nová krv, ktorá rozvíri prípadnú nudu. Na klube si porozprávame, čo je nové doma, v práci, vo vzťahoch. Taký správny babinec. Zaujímavé je, že neriešime zbytočnosti, ani sa nesťažujeme na život. Nejako zázračne stačí problém pomenovať a on sa sám začne riešiť, ako keď z klbka pod rukami vzniká nová ponožka. Možno naša spoločná energia rozmotá každé klbko, čo jej príde pod ruky. 

Máte chuť sa pridať? Stretávame sa každý štvrtok, keď utíchne bežný ruch v obchode. O siedmej zvykne byť už okolo stola plno. Ale stále máme voľnú stoličku pre ďalšieho z vás. Vstup je voľný.  Prískočné oceníme. Na klube sa neučíme, na to sú kurzy.