Ak hľadáte kurz háčkovania alebo štrikovania, tak ste tu správne. V Opletačkách vás rada naučím, po čom vám duša piští. Nezáleží na tom, či ste už niekedy držali háčik alebo ihlice v ruke. Ukážem vám, ako sa dá dostať do pohody pri klbku. Naučím vás tvoriť krásne vecičky. Naučím vás, ako byť so sebou spokojná. Po čase uvidíte, že dotknúť sa klbka je veľmi liečivé. Dotyk klbka vyvoláva spomienky na rodinu, detstvo, naše mamy, babky, prababky… Klbko je ako ariadnina niť, ktorá vás dovedie domov, k sebe, k svojmu vnútru. Niekedy je trochu zamotaná, ale to nevadí, dá sa rozmotať.

Kurzy vediem už 9 rokov a mám veľa skúseností so začiatočníkmi ale aj s pokročilými opletačkami. Hromadné kurzy už nerobím. Najviac sa mi osvedčilo individuálne sa dohodnúť s každým záujemcom. Každý je iný, má iné základy, iné tempo, iný čas, inú tému. Kurzy robím priamo v obchode, kde môžete načerpať atmosféru a inšpiráciu nielen v materiáloch ale aj v hotových vecičkách. Stačí mi zatelefonovať a dohodneme si čas a tému. Aj dĺžka kurzu závisí na vás a cena za hodinu je 7€, číslo na mňa je 0911 980691.

Témy kurzov na inšpiráciu:

  • Začiatočník si na prvom kurze háčkovania alebo štrikovania vyrobí  jednoduchá hračku, púzdro na mobil, podšálku alebo brošničku.
  • Pokročilému poradím ako začať projekt, koľko očiek si nahodiť, ako uberať alebo pridávať, ako čítať schémy, ako háčkovať voľnejšie alebo hustejšie.
  • Mojou špecialitou je zošívanie dielov, ktoré je kľúčom k úspechu a k dokončeniu projektu. Ak už máte hotové jednotlivé časti, doneste ich a spolu ich zošijeme tak, aby ste boli so sebou ešte spokojnejší.
  • Ak si chcete urobiť projekt z návodu a nie sú vám jasné niektoré časti, spolu to môžeme rozlúštiť, popasovať sa s návodom.

Skúšobný materiál a všetky pomôcky sú vám k dispozícii. Stačí si doniesť chuť tvoriť a dobrú náladu. Kávičku a čaj uvaríme my. Teším sa na každú novú opletačku.

Kurz je vhodný pre každého, kto sa chce naučiť niečo nové zo štrikovania alebo háčkovania. Vedie ho Biba a venuje sa každej opletačke individuálne. Tému si vyberáte sami. Niekto sa chce naučiť háčkovať hračky alebo rukavice, iný zasa štrikovať šál. Je to na vás.

Cena kurzu je 15€ za dve a pol hodinky príjemného tvorenia.

Skušobný materál je v cene kurzu. Na väčší projekt si materiál môžete dokúpiť na mieste, na výber máte toho neúrekom. Kávička alebo čaj pre dobrú pohodu je v Opletačkách samozrejmosť.

Prihlásiť sa môžete najlepšie telefonicky 0911 980691.

Pre inšpiráciu: rukavice, čiapka, šatka, papuče, ponožky, sveter, hračka, špagetový košík, kabelka, dečka, deka, nákrčník, sukňa, m pončo, brošňa, tričko, vesta, kabát…